Sistemos funkcijos

Protingo namo valdymas realizuojamos pagal Jūsų asmeninius poreikius ir pageidavimus. Žemiau išvardintos pagrindinės Būsto kompiuterinės sistemos funkcijos, kurios pritaikomos Jūsų namams.

Apšvietimo valdymas

lightsiInterjero apšvietimas – Jūs ne tik reguliuojate apšvietimo intensyvumą, bet apšvietimas automatiškai įsijungia tik tuomet, kai esate patalpoje, naktį koridoriaus lempos šviečia blankiau, vieno mygtuko paspaudimu įjungiate keletą šviestuvų grupių norimu intensyvumu  arba išeidami iš namų  išjungiate visą apšvietimą.

Ši funkcija suteikia galimybę valdyti apšvietimą įjungiant/išjungiant ar reguliuojant apšvietimo intensyvumą naudojantis įprastiniais jungikliais, distanciniu pulteliu bei grafine sąsaja valdymo panelėje. Būsto kompiuterinė sistema naudoja apšvietimo scenas imituodama žmonių buvimą namuose Jums išvykus. Funkcijos “palydinti šviesa” ir apšvietimo valdymas pagal judesio daviklius padeda taupyti elektros energiją, o apšvietimo įjungimas kartu su žadintuvu suteikia komforto.

Būsto kompiuterinės sistemos apšvietimo valdymas dizaineriams suteikia galimybę realizuoti drąsiausius sumanymus, o projektuotojams -  galimybę apšvietimą derinti su rezerviniu elektros tiekimu.

Landšafto apšvietimas – apšvietimas lauke įsijungia sutemus, kam nors einant taku ar Jums parvažiuojant namo, paniškai žybsi arba šviečia kaukiant signalizacijos sirenai.

Mikroklimato palaikymas

Komforto temperatūros palaikymas – visuose Jūsų būsto kambariuose palaikoma nustatyta temperatūra valdant šildymo ar kondicionavimo sistemas, o išeinant iš namų ar išvykstant atostogauti  nustatoma norima temperatūra. Protingas namas, Jums pageidaujant, kondicionierių įjungia tik žmonėms esant patalpoje, išjungia vėdinant kambarį.

Patogi ir intuityvi valdymo sąsaja personaliniame kompiuteryje, LCD  valdymo panelėje ar mobiliajame telefone leidžia nustatyti kalendorinį dienos ir nakties temperatūros palaikymo grafiką dienai arba savaitei, o kambario valdiklio pagalba Jūs reguliuojate temperatūrą būdami patalpoje.

Būsto kompiuterinė sistema leidžia Jums valdyti radiatorius,  šildomas grindis, konvektorius, kondicionierius ir taip sutaupyti 30% šildymo energijos.

Vėdinimo sistemos valdymas – vėdinimo sistema automatiškai reaguoja į patalpoje esančių žmonių skaičių, greitai išvėdina patalpas – užtikrina Jums reikalingą mikroklimatą. Užteršto oro davikliai garaže Jus informuoja apie padidėjusią dujų koncentraciją ore, įjungia ventiliaciją.

Kitos būsto įrangos valdymas

Elektros prietaisų valdymas – eidami į darbą ar važiuodami atostogauti Jūs nesirūpinate apie pamirštus išjungti elektros prietaisus: protingas namas juos išjungia Jums išvykstant. Naudodami valdymą pagal scenarijus turite galimybę komponuoti elektros prietaisų valdymą kartu su apšvietimu.

Mūsų sukurta protingo namo sistema suteikia galimybę įjungti bei išjungti elektros prietaisus SMS pranešimais, Jums pageidaujant informuoja gyventojus SMS pranešimu kada elektros prietaisas įjungiamas, kada – išjungiamas.

Vartų valdymas – garažo bei kiemo vartų valdymas suteikia Jums galimybę įleisti svečius būnant ne tik namuose, bet ir pasinaudojant mobiliuoju telefonu ar internetu. Būsto kompiuterinėje sistemoje numatyta GSM vartų ar kelio užtvaro valdymo galimybė – namų kvartalo vartus atidarysite paspaudę mygtuką, o už jus paskambins protingo namo sistema

Ledo tirpinimas – automatinė ledo tirpinimo sistema žiemą neleidžia apledėti jūsų laiptams, lietvamzdžiams, įvažiavimui į garažą.

Aplinkos laistymas – sistema nustatytu metu laisto Jūsų veją atsižvelgdama į oro sąlygas,
žemės drėgmę.

Žaliuzių, markizių valdymas – esant stipriam vėjui sistema sulanksto markizes, Jums išeinant iš namų automatiškai nuleidžia apsaugines žaliuzes.

Protingas namas vieno mygtuko paspaudimu leidžia nuleisti ar pakelti visas namo žaliuzes, žaliuzių valdymą komponuoti su kitų sistemų valdymu naudojant scenarijus, pakelti žaliuzes skambant žadintuvui ar išjungus apsauginę signalizaciją. Kaip ir elektros prietaisų valdymo atveju, žaliuzes galima valdyti SMS pranešimais, gauti informaciją apie nusileidimą ar  pakilimą.

Pirties, baseino paruošimas – esate išvykę ir staiga suplanavote vakarėlį? Praneškite – protingas namas paruoš Jums sauną, pripildys baseiną.

Būsto apsauga

Teritorijos stebėjimas – nebūtina įrengti vieno didelio monitoriaus vaizdo kamerų stebėjimui. Būsto kompiuterinė sistema Jums leidžia vienos ar kelių IP stebėjimo kamerų vaizdą matyti savo TV ekrane, mobiliajame telefone ar prisijungus internetu. Naudodami papildomą įrangą, IP kamerų vaizdą galite įrašyti ir vėliau peržiūrėti. Atsiradus judesiui kameros stebėjimo lauke Jūs gaunate SMS pranešimą, o vaizdo kamera pradeda įrašą.

Apsaugos signalizacijos integravimas – suveikus apsauginei būsto signalizacijai kaukia sirena, mirga visos šviesos, o Jūs tuo tarpu informuojami SMS pranešimu. Integravę apsaugos signalizaciją su protingo namo sistema jūs gaunate papildomą paketą įvairių galimybių:

  • Įjungus apsauginę signalizaciją aktyvuojamas scenarijus „nieko nėra namuose“ (sumažinama šildymo temperatūra, išjungiamos šviesos),
  • Jūs atostogaujate, o protingo namo sistema uždega šviesas imituodama gyventojų buvimą patalpoje.
  • Aliarmo būseną matote mobiliojo telefono ekrane.
  • Gaisro atveju išjungiami elektros prietaisai, vėdinimo sistema, gyventojai informuojami SMS pranešimu.
  • Mygtukas „pavojus“ įjungia visą apšvietimą namuose bei kieme, nusiunčia SMS pranešimą nurodytu telefonu.

Įėjimo kontrolė – protingas namas atveria kiemo vartus, atrakina duris nuskaitęs Jūsų pirštų anspaudus ar gavęs SMS pranešimą, pasveikina Jus įjungdamas šviesą.

Avarinių situacijų valdymas

Dujų nuotėkio aptikimas – atsiradus dujų nuotėkiui katilinėje protingas namas automatiškai atjungia dujų tiekimą, o Jus informuoja SMS pranešimu.

Vandens nuotėkio aptikimas – Būsto kompiuterinė sistema automatiškai aptinka vandens nuotėkį įvykus avarijai, išjungia vandens tiekimą, o Jus informuoja pasirinktu būdu.

Protingas namas gyventojus informuoja ne tik apie susidariusias kritines situacijas, bet ir apie iš anksto sukonfigūruotus aktualius įvykius – pvz.: apie eksploatacinių priemonių išeikvojimą vandens filtravimo įrenginiuose, apie nuotėkų talpyklos prisipildymą ir pan.

Apie visus įvykius sistema veda žurnalą nurodydama laiką bei datą, o avarinę informaciją pateikia mobiliojo telefono ekrane

Informacinės priemonės

Elektros tiekimo sutrikimai – žiemą dingus elektros tiekimui ar sugedus šildymo sistemos katilui pasekmės gali būti nepageidaujamos, todėl mūsų sukurta protingo namo sistema Jus visuomet laiku informuoja apie elektros dingimą bei atsiradimą.

Duomenų surinkimas iš apskaitos įrenginių – protingas namas pats nuskaito skaitiklių parodymus, kaupia statistiką, duomenis   atvaizduoja grafiškai ir rodo sunaudotų resursų kainą.

 

Sistemos valdymo būdai

Sistemos valdymas internetu – visus savo būsto nustatymus atliekate ir būseną stebite būdami bet kurioje pasaulio vietoje turėdami interneto ryšį.

Sistemos valdymas distanciniu pulteliu – įsivaizduokite, kad apšvietimą valdote naudodami distancinį pultelį  žiūrėdami televizorių ar tiesiog gulėdami lovoje.

Sistemos valdymas LCD panele – patogioje vietoje įmontavę liečiamąjį ekraną, turite puikią galimybę valdyti savo protingą namą, keisti nustatymus, stebėti vaizdo kameras.

Sistemos valdymas SMS pranešimais - būsto kompiuterinė sistema SMS pranešimais ne tik informuoja gyventojus apie kritinius įvykius, bet ir suteikia galimybę valdyti elektros prietaisus, žaliuzes, vartus, aktyvuoti valdymo scenarijus.

bt