Sistemos scenarijai

Protingo namo sistemos vartotojas pats gali konfigūruoti scenarijus – tai yra vieno mygtuko paspaudimu nustatyti visą namo įrangą į pageidaujamą būseną. Scenarijai gali apimti tiek visas name esančias inžinerines sistemas, tiek ir keletą ar tik vieną iš jų. Scenarijus įjungti ar išjungti galite įprastiniu jungikliu ant sienos, distanciniu pulteliu, būsto kompiuterinei sistemai nusiuntę SMS pranešimą, naudodamiesi sistemos valdymo grafine sąsaja ar tiesiog įjungę apsaugos signalizaciją. Žemiau pateikiame keletą scenarijų realizacijos pavyzdžių.

„Išjungti viską“. Vienu veiksmu išjungiate nustatytą įrangą namuose – įjungtus šviestuvus, veikiančią aparatūrą, šildymo prietaisus, potencialiai pavojingus palikti be priežiūros prietaisus. Išjungti viską galite įprastiniu jungikliu, distanciniu pulteliu, naudodamiesi sistemos valdymo grafine sąsaja ar tiesiog įjungę apsaugos signalizaciją. Įvykdę šį scenarijų žiemą šildymo sistemos darbo rėžimą pakeisite į taupųjį, o vasaros metu atjungsite kondicionierius.

„Atostogos“. Scenarijus išjungia elektros prietaisus, klimato kontrolė veikia ekonomišku rėžimu, įjungiamas gyventojų buvimo namuose imitavimas.

„Grįžtu namo“. Grįžtate namo anksčiau nei įprastai – praneškite apie tai SMS pranešimu protingo namo sistemai ir ji nustatys temperatūrą į komforto lygį, įjungs apšvietimą hole, koridoriuje ar lauke.

Apšvietimo scenos. Iš anksto numatyti šviestuvų ir jų apšvietimo intensyvumo lygiai leidžia sukurti komfortą ir jaustis patogiai įvairiose situacijose. Galite susikurti skirtingus apšvietimo scenarijus: „Rytas“, „Vakaras“, „TV žiūrėjimas“, „Svečiai“ ir pan.

„Naktis“. Apšvietimo rėžimas pakeičiamas į nakties, išjungiamas apšvietimas lauke, sumažinama temperatūra.

bt